قیمت فروش قوچ گوسفند افشاری

قیمت خرید و فروش قوچ در کشور تغییر و تحول می یابد. استفاده از قوچ گوسفند افشاری برای افزایش درصد دوقلوزایی میش های واحد گوسفندداری می تواند اقدام مدیریتی بسیار مهم باشد.

استفاده از قوچ های افشاری با نمره وضعیت بدنی مناسب می تواند نقش یسزایی در بروز ویژگی های اقتصادی مهم در واحد گوسفندداری ایفا کند. بروز چنین ویژگی های اقتصادی در نهایت منجر به سودآوری واحد دامپروری می شود. تحقیقات ژنتیکی صورت گرفته بر روی میش ها و قوچ های نژاد افشاری، منجر به افزایش خصوصیات ژنتیکی مهم این نژاد شده است. یکی از این وِیژگی های اقتصادی مهم، درصد دوقلوزایی و چندقلوزایی می باشد. استفاده از قوچ های تاپ نژاد افشاری در واحد گوسفندداری منجر به گسترش دوقلو و چندقلوزایی در گله شده و در نهایت منجر به افزایش سودآوری واحد می گردد.

برای خرید قوچ گوسفند افشاری خالص با ما تماس بگیرید

مهندس حجت صفری  09148004332

damalanagri@yahoo.com

برچسب گذاری توسط , , , , , , , ,

55 دیدگاه در “قیمت فروش قوچ گوسفند افشاری

 1. باسلام .جناب آقای صفری لطفا قیمت میش افشاری شکم دوم و سوم رو اعلام فرمایید. ممنون

  1. با سلام
   قیمت خرید و فروش میش افشاری شکم دوم و سوم طبق کیفیت و آبستنی یا با بره بودن آن متغیره. البته فاکتورهای دیگه ای هم بر قیمت خرید و فروش میش افشاری اثر داره. هر چه سن میش بالاتر باشه قیمت آن پایین تر میاد. قیمت میش افشاری شکم دوم و سوم آبستن از 2700 تا 3 میلیون متغیره

 2. سلام من تعدادی میش افشاری اصل برای جنوب خراسان رضوی میخواستم جوان باشنو دوقلوزا وشکم دوم برای نسل کشی میخوام قیمتشون آبستن دونه ای چنده؟و زاییده دونه ای چندهست؟

  1. با سلام
   قیمت هر راس میش افشاری اصیل با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. سن میش افشاری یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت آن است. برای مثال قیمت هر راس شیشک افشاری آبستن سنگین بالاترین قیمت را در بین سایر میش های افشاری سنگین در سنین مختلف دارد. اکثر شیشک های آبستن سنگین نژاد افشاری به صورت تک قلو زایش می کنند ولی از شکم دو درصد دوقلوزایی بالاتری دارند. چنانچه شیشک های نژاد افشاری همراه با بره باشند بالاترین قیمت را در بین سایر گوسفندهای نژاد افشاری خواهند داشت. گوسفندان قزل افشار قیمت بالاتری دارند. بره های نر گوسفند قزل افشار درشت اندام بوده و برای پرواربندی مناسب هستند. میش های قزل افشار هم درصد دوقلوزایی بالاتری دارند.
   قوچ های قزل افشار هم ارزش بالایی دارند. قیمت قوچ های قزل افشار هم باتوجه به سن و ویژگی های بیومتری آنها تعیین می شود. به طوری که برخی از قوچ های قزل افشار واجد صفات بیومتری بهینه، بالاترین قیمت را دارند.

 3. باسلام من چند تایی میش وقوچ بخوام بخرم ایا درمازندران رطوبتش بالا هستش تابستانه ها میتونم موافق بشم لطفا نحو خرید وراهنمایی فرمایید

  1. با سلام
   قصد خرید چند راس میش و از چه نژادی را دارید؟
   وضعیت آب و هوای منطقه نقش مهمی در تولید بهینه گوسفند دارد. تعیین نژاد مناسب گوسفند باتوجه به شرایط آب و هوایی منطقه نقش بسیار مهمی در سودآوری گوسفندداری دارد. برخی از نژادهای گوسفند واجد صفات اقتصادی مهم همچون درصد دو و چندقلوزایی در هستند. برخی از نژادهای گوسفند نیز گوشتی محسوب می شوند و بره های نر این نژادها برای پرواربندی ایده آل می باشند. برخی از نژادهای گوسفند هم دو منظوره (شیری و گوشتی) هستند.
   فاکتورهایی همچون درصد دوقلوزایی بالا در گوسفند و سرعت رشد بالا در بره ها صفات اقتصادی بسیار مهمی در گوسفندداری می باشند. احداث بهینه واحدهای گوسفندداری، مدیریت صحیح واحدها از منظر تولیدمثلی، ژنتیکی و تغذیه ای نقش بسیار مهمی در بهره وری واحد گوسفندداری دارد. در مناطقی با شرایط آب و هوایی خاص می توان با طراحی بهینه واحدهای گوسفندداری در جهت حداکثر رفاه گوسفند و حداکثر تولید گام برداشت.
   گوسفند نژاد افشاری، نژادی دو منظوره می باشد. میش های این نژاد واجد بالاترین درصد دو و چندقلوزایی در میان سایر نژادهای گوسفند ایرانی می باشند. بره های متولد شده از میش های افشاری نسبت به سایر نژادها همچون گوسفند نژاد مهربان سنگین وزن هستند. بره های میش های افشاری در رنج وزنی 22-27 از شیرگرفته می شوند.
   قوچ های نژاد افشاری سنگین وزن هستند. قابلیت تولی مثلی قوچ های افشاری در فصل تولیدمثل بهینه می باشد. استفاده از قوچ هایی با ویژگی های بیومتری و اقتصادی مهم می تواند سودآوری واحد گوسفندداری را ارتقاء دهد. استفاده از قوچ های نژاد افشاری واجد صفات اقتصادی، اقدام مدیریتی بسیار مهمی در جهت افزایش بهره وری واحدهای گوسفندداری سطح کشور خواهد بود.

 4. باسلام من چند تایی میشو قوچ میخوام جهت پروایی درمازندران محمود اباد دارم لطفا نحوه خرید بفرمایید از کجا شوروع کنم و ایا رطوبتی که مازندران داره میتونم موفق بشم

  1. با سلام
   هوای مرطوب و شرجی مازنداران یک عامل موثر بر دام ها می باشد. با طراحی بهینه واحدها می توان در جهت کاهش اثرات این عامل بر گوسفند ها اقدام نمود. گوسفندان بومی منطقه شمال شامل گوسفند نژاد تالشی و گوسفند نژاد زل می باشد. گوسفند نژاد تالشی و گوسفند نژاد زل بهره وری اقتصادی مناسبی ندارند. به همین دلیل پرورش نژادهایی با قابلیت تولید و سود آوری بالا بیش از پیش احساس می شود.
   گوسفند نژاد افشاری و گوسفند نژاد شال بهره وری مناسبی دارند. با این حال شرایط آب هوایی یکی از فاکتورهای موثر بر پرورش بهینه گوسفند نژاد افشاری و گوسفند نژاد شال در این منطقه می باشد. همانطور که ذکر شد با طراحی بهینه واحدهای گوسفندداری می توان در جهت افزایش بهره وری گوسفندان پرورشی اقدام نمود. مدیریت خوراک گوسفند نژاد افشاری و گوسفند نژاد شال در دست یابی به حداکثر سود اهمیت زیادی دارد. مدیریت پرورشی و بهداشتی واحد گوسفندداری نیز از موارد مهم در پرورش گوسفندداشتی نژاد افشاری و گوسفند نژاد شال است. استفاده از برخی مواد خوراکی و برخی مواد مغذی در جیره گوسفندان نژاد افشاری و گوسفندان نژاد شال در دست یابی به حداکثر تولید و سود راهگشا خواهد بود. شناخت نیازهای تغذیه ای میش های نژاد افشاری و میش های نژاد شال در هر مرحله از چرخه تولید نقش بسیار مهمی در رفاه و سلامت میش ها داشته و در نهایت منجر به حداکثر سوددهی واحد گوسفندداری خواهد شد.

 5. باسلام,خسته نباشيد,اقاي صفري من ازاستان فارس شهرستان بوانات هستم قوچ نژادافشارحامل نژادچندقلوزا ميخوام ,چطوري ميتونم ازتون بخرم!؟لطفاقيمت ونحوه خريد روراهنمايي کنيد ممنون

  1. با سلام
   گوسفندان داشتی شما از چه نژادی هستند؟
   قوچ های افشاری اصلاح نژاد شده به در دو حالت قوچ های اصلاح نژاد شده هتروزیگوت و قوچ های اصلاح نژاد شده هموزیگوت به فروش می رسند. قوچ های اصلاح نژاد شده هموزیگوت، در دو جایگاه ژنی حامل ژن دو قلو و چند قلوزایی می باشند. قوچ های اصلاح نزاد شده هموزیگوت بهترین گزینه برای افزایش درصد دو و چند قلوزایی در سطح گله هستند. بره های متولد شده از قوچ اصلاح نژاد شده هموزیگوت حتماً حامل ژن دو قلو و چند قلوزایی خواهند بود. لذا، قیمت خرید قوچ اصلاح نژاد شده هموزیگوت نسبت به قوچ های اصلاح نژاد شده هتروزیگوت بالاتر می باشد.
   قوچ های اصلاح نژاد شده هتروزیگوت در یکی از جایگاه های ژنی حامل ژن دو و چند قلوزایی می باشد. قیمت خرید قوچ های اصلاح نژاد شده افشاری هتروزیگوت نسبت به قوچ های افشاری هموزیگوت پایین تر می باشد. چنانچه گوسفندان داشتی از نژاد افشاری باشند، افزایش درصد دو و چند قلوزایی در سطح گله قابل توجه خواهد بود. استفاده از قوچ های افشاری اصلاح نژاد شده هموزیگوت و هتروزیگوت در گله های گوسفند سایر نژاد ها نیز می تواند اقدام مدیریتی مهمی در جهت افزایش درصد دو و چند قلوزایی در گله و بهبود سرعت رشد در بره ها باشد. در واقع بره های متولد شده حاصل از جفت گیری قوچ های اصلاح نژاد شده هموزیگوت و هتروزیگوت، حامل ژن خواهند بود. با توجه به سرعت رشد بالای بره های نژاد افشاری نسبت به سایر نژادها، سرعت رشد بره های متولد شد نیز بالا خواهد بود. لذا، هم درصد دو و چند قلوزایی در سطح گله گوسفند افزایش خواهد یافت و هم سرعت رشد بره های نر و ماده بهبود خواهد یافت.

 6. الان برای پرورش داشتی 1 راس بره میش اصلاح نژاد شده چند قلوزا افشاری سن 12تا 18 ماه چه قیمتی است؟؟
  و 1 راس قوچ نژاد افشار 1.5 ساله برای جفتگیری چه قیمتی است؟؟
  ممنون میشم اگر قیمت بگین

  1. با سلام
   لطفاً درخواستتون رو دقیق ارسال کنین. بره میش اصلاح نژاد شده هموزیگوت میخواین یا هتروزیگوت؟ تفاوت قیمتی بره میش اصلاح نژاد شده هتروزیگوت با هموزیگوت بالا می باشد.
   اگر منظورتون از قوچ نژاد افشار 1.5 ساله، قوچ نژاد خالص افشاری باشه، قیمت پایه قوچ نژاد خالص افشاری از 1500000 تومان شروع می شود. البته فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت فروش قوچ های خالص نژاد افشاری دخیل هستند که از جمله آنها می توان به ارتفاع از جدوگاه قوچ و ویژگی های بیومتری آن اشاره کرد. برخی از قوچ های اصیل نژاد افشاری وجود دارند که واجد تمام صفات بومتری بهینه می باشند، لذا قیمت بالایی دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *